SS-01GL30PT
SS-01GL30PT Omron Electronics
B032-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
Basic / Snap Action Switches Subminiature Basic Switch
на замовлення 489 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SUBMINIATURE, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 50gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 30,000,000 Cycles, Electrical Life: 200,000 Cycles, Release Force: 6gf, Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.345" (8.8mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 50gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 30,000,000 Cycles
Electrical Life: 200,000 Cycles
Release Force: 6gf
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.345" (8.8mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V