Продукція > SAMTEC > SSA-102-S-T
SSA-102-S-T
SSA-102-S-T SAMTEC
SSA-132-W-G-RA
Виробник: SAMTEC
Description: SAMTEC - SSA-102-S-T - Printbuchse, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Reihe(n), 2 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 2.54mm
Anzahl der Kontakte: 2Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 2POS 0.1 TIN PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Breakaway, Voltage Rating: 1000V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.151" (3.84mm), Insulation Height: 0.230" (5.85mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SSA-102-S-T SSA-102-S-T Виробник : Samtec Inc. ssa-1xx-w-x-xx-mkt.pdf Description: CONN RCPT 2POS 0.1 TIN PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Breakaway
Voltage Rating: 1000V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.151" (3.84mm)
Insulation Height: 0.230" (5.85mm)