SSC5H60H
SSC5H60H Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=SSC5H60H
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 5A, 60V SCHOTTKY BARRIER SURFACE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 222pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 60 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2950 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 5A, 60V SCHOTTKY BARRIER SURFACE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 222pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 60 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SSC5H60H SSC5H60H Виробник : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=SSC5H60H Schottky Diodes & Rectifiers 5A, 60V Schottky Barrier Surface Mount Rectifier
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
SSC5H60H SSC5H60H Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation pdf.php?pn=SSC5H60H Description: 5A, 60V SCHOTTKY BARRIER SURFACE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive