Продукція > OMEGA > SSHB-612-180-120
SSHB-612-180-120
SSHB-612-180-120 Omega
Power (Watts): 180 W
Packaging: Bulk
Color: Orange
Voltage: 120V
Length: 12.000" (304.80mm)
Wire Gauge: 16 AWG
Shape: Rectangular
Type: Heat Blanket
Width: 6.000" (152.40mm)
Approval Agency: CE
Length - Lead Wire: 3.94' (1.20m)
Watt Density @ 12V: 2.5 W/in²
Temperature Rating: 450°F (232°C)
Написати відгук
Description: OMEGALUX FLEXIBLE HEATING BLANKE, Power (Watts): 180 W, Packaging: Bulk, Color: Orange, Voltage: 120V, Length: 12.000" (304.80mm), Wire Gauge: 16 AWG, Shape: Rectangular, Type: Heat Blanket, Width: 6.000" (152.40mm), Termination: Wire Leads, Attachment Method: No Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Approval Agency: CE, Length - Lead Wire: 3.94' (1.20m), Watt Density @ 12V: 2.5 W/in², Temperature Rating: 450°F (232°C).