Продукція > SAME SKY > SSK01-MPH-254-A20
SSK01-MPH-254-A20 Same Sky
ssk01-mph-254.pdf
Виробник: Same Sky
Headers & Wire Housings 2.54mm Male Header, 1x20pin, Straight, PA6T, Gold Flash
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 2.54MM MALE HEADER 1X20PIN, STRA, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.454" (11.54mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm).
Інші пропозиції SSK01-MPH-254-A20
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SSK01-MPH-254-A20 SSK01-MPH-254-A20 Виробник : Same Sky (Formerly CUI Devices) ssk01-mph-254.pdf Description: 2.54MM MALE HEADER 1X20PIN, STRA
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.454" (11.54mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm)