SSK02-FPH-254-A2
SSK02-FPH-254-A2 Same Sky (Formerly CUI Devices)
ssk02-fph-254.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: 2.54MM FEMALE HEADER 1X2PIN, Y T
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.335" (8.50mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 2.54MM FEMALE HEADER 1X2PIN, Y T, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.335" (8.50mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SSK02-FPH-254-A2 Виробник : Same Sky ssk02-fph-254.pdf Headers & Wire Housings 2.54mm Female Header, 1X2pin, Straight, PA6T, Gold Flash