Продукція > SAMTEC INC. > SSQ-104-01-S-S
SSQ-104-01-S-S
SSQ-104-01-S-S Samtec Inc.
ssq_th.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 465VAC, 655VDC
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 4
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Forked
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.104" (2.64mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 2093 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 465VAC, 655VDC, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 4, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Forked, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.104" (2.64mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Number of Rows: 1.