ST20120C
ST20120C SMC Diode Solutions
ST20120C%20STB20120C%20N1368%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 120V TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 µA @ 120 V
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 120V TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 µA @ 120 V.
Інші пропозиції ST20120C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ST20120C Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS STx20120C.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 120V; 20A; TO220AB; Ufmax: 0.72V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 120V
Load current: 20A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.72V
Max. forward impulse current: 150A