ST20150C
ST20150C SMC Diode Solutions
ST20150C%20STB20150C%20N1399%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 150V TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 150 V
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 150V TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 150 V.
Інші пропозиції ST20150C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ST20150C Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS STx20150C.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 20A; TO220AB; Ufmax: 0.8V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 150V
Load current: 20A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 150A