ST40200T2
ST40200T2 SMC Diode Solutions
ST40200T2 N2885 REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: 40A 200V, TOLL, TRENCH SCHOTTKY
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1050pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: TOLL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 200 V
Написати відгук
Description: 40A 200V, TOLL, TRENCH SCHOTTKY, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerSFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1050pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: TOLL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 200 V.
Інші пропозиції ST40200T2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ST40200T2 ST40200T2 Виробник : SMC Diode Solutions ST40200T2 N2885 REV.A.pdf Description: 40A 200V, TOLL, TRENCH SCHOTTKY
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TOLL