ST60100C
ST60100C SMC DIODE SOLUTIONS
STx60100C.pdf
Виробник: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 60A; TO220AB; Ufmax: 0.8V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 60A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 0.3kA
Kind of package: tube
на замовлення 96 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Інші пропозиції ST60100C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ST60100C ST60100C Виробник : SMC Diode Solutions ST60100C%20STB60100C%20STF60100C%20N1505%20REV.A.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V