STE88N65M5
STE88N65M5 STMICROELECTRONICS
2371872.pdf
Виробник: STMICROELECTRONICS
Description: STMICROELECTRONICS - STE88N65M5 - MOSFET-Transistor, n-Kanal, 88 A, 650 V, 0.024 ohm, 10 V, 4 V
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Modul
Drain-Source-Spannung Vds: 650V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 88A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 4V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 494W
Bauform - Transistor: ISOTOP
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: MDmesh V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.024ohm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 95 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STMICROELECTRONICS - STE88N65M5 - MOSFET-Transistor, n-Kanal, 88 A, 650 V, 0.024 ohm, 10 V, 4 V, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Modul, Drain-Source-Spannung Vds: 650V, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 88A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 4V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 494W, Bauform - Transistor: ISOTOP, Anzahl der Pins: 4Pin(s), Produktpalette: MDmesh V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.024ohm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Інші пропозиції STE88N65M5
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
STE88N65M5 STE88N65M5 Виробник : STMicroelectronics en.DM00108808.pdf Description: MOSFET N-CH 650V 88A ISOTOP
Packaging: Tube
Package / Case: ISOTOP
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 88A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 29mOhm @ 42A, 10V
Power Dissipation (Max): 494W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: ISOTOP
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 204 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8825 pF @ 100 V
товару немає в наявності
STE88N65M5 STE88N65M5 Виробник : STMicroelectronics en.DM00108808.pdf MOSFETs N-channel 650 V, 0.024 Ohm typ., 88 A MDmesh M5 Power MOSFET in a ISOTOP package
товару немає в наявності
Description: Module; single transistor; 650V; 55.7A; ISOTOP; screw; Idm: 352A
Technology: MDmesh™; MESH OVERLAY™; PowerMesh™
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 650V
Drain current: 55.7A
Pulsed drain current: 352A
Power dissipation: 494W
Case: ISOTOP
Gate-source voltage: ±25V
On-state resistance: 24mΩ