Продукція > KYOCERA AVX > SWAA100472M080B
SWAA100472M080B
SWAA100472M080B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: A10/ CAP: 047
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.565 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: A10/ CAP: 047, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.565 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWAA100472M080B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 80VDC; Ø35x100mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 80V DC
Body dimensions: Ø35x100mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: SWA
Operating current: 3.1A
Height: 100mm
Diameter: 35mm