Продукція > KYOCERA AVX > SWAA100473M010B
SWAA100473M010B
SWAA100473M010B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: A10/ CAP: 047
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: A10/ CAP: 047, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz.