Продукція > KYOCERA AVX > SWAB100102M400B
SWAB100102M400B
SWAB100102M400B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: B10/ CAP: 010
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.68 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: B10/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.68 A @ 10 kHz.