SWAB120103M100B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX Components
SWAB120103M100B
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: B12/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.13 A @ 10 kHz.
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.13 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
SWAB120103M100B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 100VDC; Ø51x120mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø51x120mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 120mm
Diameter: 51mm
Mounting: SNAP-IN
Operating current: 6.2A