SWAC120104M025B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX Components
SWAC120104M025B
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: C12/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 100 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.65 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 100 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.65 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
SWAC120104M025B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 100000uF; 25VDC; Ø64x120mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 0.1F
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø64x120mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: SWA
Operating current: 11A
Height: 120mm
Diameter: 64mm