Продукція > KYOCERA AVX > SWAC120224M016B
SWAC120224M016B
SWAC120224M016B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: C12/ CAP: 022
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 220 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.675 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: C12/ CAP: 022, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 220 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.675 A @ 10 kHz.