Продукція > KYOCERA AVX > SWAC140104M035B
SWAC140104M035B
SWAC140104M035B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: C14/ CAP: 010
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm)
Capacitance: 100 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.18 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: C14/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm), Capacitance: 100 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.18 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWAC140104M035B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 100000uF; 35VDC; Ø64x140mm; ±20%
Manufacturer series: SWA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 64mm
Body dimensions: Ø64x140mm
Capacitance: 0.1F
Height: 140mm
Operating current: 13.2A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 35V DC