Продукція > KYOCERA AVX > SWAC140332M400B
SWAC140332M400B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: C14/ CAP: 033
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: C14/ CAP: 033, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21 A @ 10 kHz.