Продукція > KYOCERA AVX > SWAC170472M350B
SWAC170472M350B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: C17/ CAP: 047
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.811" (173.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 19.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27.16 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: C17/ CAP: 047, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.811" (173.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 19.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27.16 A @ 10 kHz.