Продукція > KYOCERA AVX > SWAD170472M450B
SWAD170472M450B
SWAD170472M450B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: D17/ CAP: 047
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.811" (173.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29.82 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: D17/ CAP: 047, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.811" (173.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29.82 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWAD170472M450B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 450VDC; Ø76x170mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø76x170mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SWA
Operating current: 21300mA
Height: 170mm
Diameter: 76mm