Продукція > KYOCERA AVX > SWAE150224M035B
SWAE150224M035B
SWAE150224M035B KYOCERA AVX
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWA/ CASE: E15/ CAP: 022
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 220 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 19.665 A @ 10 kHz
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: E15/ CAP: 022, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 220 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 19.665 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWAE150224M035B Виробник : KYOCERA AVX Components SWA-Series.pdf SWAE150224M035B
товару немає в наявності
SWAE150224M035B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 220000uF; 35VDC; Ø90x150mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 0.22F
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø90x150mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: SWA
Operating current: 17.1A
Height: 150mm
Diameter: 90mm