SWAE150683M080B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX Components
SWAE150683M080B
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWA/ CASE: E15/ CAP: 068, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 68 mF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.975 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 68 mF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.975 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
SWAE150683M080B Виробник : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 68000uF; 80VDC; Ø90x150mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 68000µF
Operating voltage: 80V DC
Body dimensions: Ø90x150mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: SWA
Operating current: 16.5A
Height: 150mm
Diameter: 90mm