Продукція > KYOCERA AVX > SWLB120182M400B
SWLB120182M400B
SWLB120182M400B KYOCERA AVX
SWL-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWL/ CASE: B12/ CAP: 018
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWL/ CASE: B12/ CAP: 018, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWLB120182M400B Виробник : KYOCERA AVX SWL-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1800uF; 400VDC; Ø51x120mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 1.8mF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø51x120mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...85°C
Manufacturer series: SWL
Operating current: 5.4A
Height: 120mm
Diameter: 51mm