Продукція > KYOCERA AVX > SWLD150682M400B
SWLD150682M400B
SWLD150682M400B KYOCERA AVX
SWL-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWL/ CASE: D15/ CAP: 068
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 6.8 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.9 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWL/ CASE: D15/ CAP: 068, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 6.8 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.9 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWLD150682M400B Виробник : KYOCERA AVX SWL-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 6800uF; 400VDC; Ø76x150mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø76x150mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...85°C
Manufacturer series: SWL
Operating current: 13.5A
Height: 150mm
Diameter: 76mm