Продукція > KYOCERA AVX > SWLE150103M400B
SWLE150103M400B
SWLE150103M400B KYOCERA AVX
SWL-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWL/ CASE: E15/ CAP: 010
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24.78 A @ 10 kHz
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWL/ CASE: E15/ CAP: 010, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 24.78 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWLE150103M400B Виробник : KYOCERA AVX SWL-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 400VDC; Ø90x150mm; ±20%
Service life: 3000h
Type of capacitor: electrolytic
Manufacturer series: SWL
Mounting: SNAP-IN
Operating temperature: -25...85°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10mF
Diameter: 90mm
Body dimensions: Ø90x150mm
Height: 150mm
Operating current: 17.7A
Operating voltage: 400V DC