Продукція > KYOCERA AVX > SWNB096222M350B
SWNB096222M350B
SWNB096222M350B KYOCERA AVX
SWN-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWN/ CASE: B09/ CAP: 622
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 81mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.898" (99.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 3 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWN/ CASE: B09/ CAP: 622, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 81mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.898" (99.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWNB096222M350B Виробник : KYOCERA AVX SWN-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 2200uF; 350VDC; Ø51.6x96mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 350V DC
Body dimensions: Ø51.6x96mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Height: 96mm
Diameter: 51.6mm
Manufacturer series: SWN
Mounting: SNAP-IN
ESR value: 81mΩ
Operating current: 4.2A