Продукція > KYOCERA AVX > SWNC115222M450B
SWNC115222M450B
SWNC115222M450B KYOCERA AVX
SWN-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWN/ CASE: C11/ CAP: 522
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.110" (28.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.22 A @ 3 kHz
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWN/ CASE: C11/ CAP: 522, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.110" (28.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.22 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWNC115222M450B Виробник : KYOCERA AVX SWN-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 2200uF; 450VDC; Ø64.3x115mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø64.3x115mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Height: 115mm
Diameter: 64.3mm
Manufacturer series: SWN
Mounting: SNAP-IN
ESR value: 75mΩ
Operating current: 7.3A