Продукція > KYOCERA AVX > SWRD150682M400B
SWRD150682M400B
SWRD150682M400B KYOCERA AVX
SWR-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWR/ CASE: D15/ CAP: 068
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 6.8 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24.64 A @ 3 kHz
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWR/ CASE: D15/ CAP: 068, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 6.8 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 24.64 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWRD150682M400B Виробник : KYOCERA AVX SWR-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; screw type; 6800uF; 400VDC; Ø76x150mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: screw type
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø76x150mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...85°C
Manufacturer series: SWR
Operating current: 17.6A
ESR value: 35mΩ
Height: 150mm
Diameter: 76mm