T0402FF0250TM
T0402FF0250TM AEM Components
AEM-T0402FF.pdf
Виробник: AEM Components
Description: THIN FILM FUSE, 35VDC, .25A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 90°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - DC: 35 V
Melting I²t: 0.0035
Написати відгук
Description: THIN FILM FUSE, 35VDC, .25A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 90°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Current Rating (Amps): 250 mA, Voltage Rating - DC: 35 V, Melting I²t: 0.0035.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T0402FF0250TM T0402FF0250TM Виробник : AEM Components AEM-T0402FF.pdf Description: THIN FILM FUSE, 35VDC, .25A
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - DC: 35 V