T58BB476M016C0090
T58BB476M016C0090 Mitsubishi Electric Europe B.V.
t58.pdf
Виробник: Mitsubishi Electric Europe B.V.
Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: BB
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - T58BB476M016C0090 - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, B, 0.09 ohm, 1411 [Metrisch 3528], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.09ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 972mA, Produktpalette: vPolyTan T58 Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T58BB476M016C0090 T58BB476M016C0090 Виробник : Vishay / Sprague t58.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 47uF 16volts 20% 90mohms maxESR
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
T58BB476M016C0090 T58BB476M016C0090 Виробник : Vishay / Polytech t58.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 47uF 16volts 20% 90mohms maxESR
Мінімальне замовлення: 4
T58BB476M016C0090 T58BB476M016C0090 Виробник : Mitsubishi Electric Europe B.V. t58.pdf Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: BB
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
T58BB476M016C0090 T58BB476M016C0090 Виробник : Vishay t58.pdf Cap Tant Polymer 47uF 16VDC BB CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 2mm) SMD 3528-20 0.09 Ohm 105°C T/R
на замовлення 2 шт:
T58BB476M016C0090 T58BB476M016C0090 Виробник : VISHAY t58.pdf Description: VISHAY - T58BB476M016C0090 - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, B, 0.09 ohm, 1411 [Metrisch 3528]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.09ohm
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 972mA
Produktpalette: vPolyTan T58 Series
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 2 шт:
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 972mA
Hersteller-Größencode: B
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)