Продукція > KEMET > T591D476M020ATE050
T591D476M020ATE050
T591D476M020ATE050 KEMET
KEM_T2072_T551
Виробник: KEMET
Description: KEMET - T591D476M020ATE050 - Tantal-Polymer-Kondensator, KO-CAP®, 47 µF, ± 20%, 20 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2.8mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 20V
Rippelstrom: 2.121A
Produktpalette: T591 KO-CAP Series
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 940 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KEMET - T591D476M020ATE050 - Tantal-Polymer-Kondensator, KO-CAP®, 47 µF, ± 20%, 20 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 2.8mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 20V, Rippelstrom: 2.121A, Produktpalette: T591 KO-CAP Series, Hersteller-Größencode: D, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T591D476M020ATE050 T591D476M020ATE050 Виробник : KEMET KEM_T2072_T551 Description: CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: D
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 20 V
на замовлення 86 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
T591D476M020ATE050 T591D476M020ATE050 Виробник : KEMET KEM_T2072_T551 Description: KEMET - T591D476M020ATE050 - Tantal-Polymer-Kondensator, KO-CAP®, 47 µF, ± 20%, 20 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2.8mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 20V
Rippelstrom: 2.121A
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 940 шт:
Мінімальне замовлення: 5
T591D476M020ATE050 T591D476M020ATE050 Виробник : KEMET KEM_T2073_T59X-3316825.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 20V 47uF AEC-Q200 20% ESR=50mOhms
на замовлення 474 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 20 V