T67W-100K
T67W-100K SR PASSIVES
SR_Passives-T67.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: 1/4 inch multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 250mW; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 100kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Body dimensions: 6.8x6.8x4.6mm
Mounting: THT
Potentiometer standard - inch: 1/4"
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Number of electrical turns: 12
Track material: cermet
Terminal pitch: 5x2.5mm
Control: vertical
Mechanical durability: 200 cycles
Engineering PN: 3266
Operating temperature: -55...125°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 1/4 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 250mW; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 100kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Body dimensions: 6.8x6.8x4.6mm, Mounting: THT, Potentiometer standard - inch: 1/4", Temperature coefficient: 100ppm/°C, Number of electrical turns: 12, Track material: cermet, Terminal pitch: 5x2.5mm, Control: vertical, Mechanical durability: 200 cycles, Engineering PN: 3266, Operating temperature: -55...125°C.