Продукція > VISHAY > T73YE104KT20
T73YE104KT20
T73YE104KT20 VISHAY
t73.pdf
Виробник: VISHAY
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 500mW
Mounting: THT
Resistance: 100kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Kind of potentiometer: horizontal; single turn
IP rating: IP67
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 2.54x2.54mm
Manufacturer series: T73RYE
Potentiometer standard - inch: 1/4"
Torque: 2Ncm
Electrical rotation angle: 250 ±15°
Mechanical rotation angle: 290 ±5°
Operating voltage: 250V
Track material: cermet
Potentiometer features: clear scale reading
на замовлення 274 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 500mW, Mounting: THT, Resistance: 100kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Kind of potentiometer: horizontal; single turn, IP rating: IP67, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Operating temperature: -55...125°C, Terminal pitch: 2.54x2.54mm, Manufacturer series: T73RYE, Potentiometer standard - inch: 1/4", Torque: 2Ncm, Electrical rotation angle: 250 ±15°, Mechanical rotation angle: 290 ±5°, Operating voltage: 250V, Track material: cermet, Potentiometer features: clear scale reading.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T73YE104KT20 T73YE104KT20 Виробник : Vishay Sfernice t73.pdf Description: TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Tube
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.276" x 0.260" Face (7.00mm x 6.60mm)
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 100 kOhms
Number of Turns: 1.0
на замовлення 1011 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Мінімальне замовлення: 3
T73YE104KT20 T73YE104KT20 Виробник : Vishay t73.pdf Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.6 X 7 X 4.87mm) Pin Thru-Hole Tube
товару немає в наявності
товару немає в наявності
T73YE104KT20 Виробник : Vishay Sfernice t73_Vishay.pdf Підстроювальний резистор, R = 100 кОм, Підтип = однооборотний, Тип монт. = Вивідний, Р, Вт = 0,5, Точ, % = 10, Габ розм, мм = 7,0 x 6,6 x 4,7, Розт. рег. ел. = зверху, Тип за вир. = T73, ТКО, ppm/°C = 100, Тексп, °С = -55...+125,... Група товару: Резистор