T910W-100K SR Passives
Виробник: SR Passives
Підстроювальний резистор, R = 100 кОм, К-сть обертів = 28, Підтип = багатоооборотний, Тип монт. = Вивідний, Р, Вт = 0,5, Габ розм, мм = 10 x 9,5 x 4,8, ТКО, ppm/°C = 100, Тексп, °С = -55...+125, Аналог 3296W, 64W, 67W, T93YA,... Група товару: Резистори К
кількість в упаковці: 50 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 100kΩ, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Potentiometer standard - inch: 3/8", Temperature coefficient: 100ppm/°C, Terminal pitch: 2.5mm, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Control: vertical, Number of mechanical turns: 28, Engineering PN: 64W; 67W; 3296W; T93YA, Mechanical durability: 200 cycles, Operating temperature: -55...125°C.
Інші пропозиції T910W-100K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 100kΩ
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Potentiometer standard - inch: 3/8"
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Terminal pitch: 2.5mm
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Control: vertical
Number of mechanical turns: 28
Engineering PN: 64W; 67W; 3296W; T93YA
Mechanical durability: 200 cycles
Operating temperature: -55...125°C