T910X-10K
T910X-10K SR PASSIVES
SR_Passives-T910.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 10kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 10kΩ
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Potentiometer standard - inch: 3/8"
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Terminal pitch: 2.5mm
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Number of mechanical turns: 28
Engineering PN: 64W; 67W; 3296X; T93XA
Operating temperature: -55...125°C
Control: horizontal
Mechanical durability: 200 cycles
на замовлення 6083 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 10kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 10kΩ, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Potentiometer standard - inch: 3/8", Temperature coefficient: 100ppm/°C, Terminal pitch: 2.5mm, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Number of mechanical turns: 28, Engineering PN: 64W; 67W; 3296X; T93XA, Operating temperature: -55...125°C, Control: horizontal, Mechanical durability: 200 cycles.
Інші пропозиції T910X-10K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T910X-10K Виробник : SR Passives SR_Passives-T910.pdf Підстроювальний резистор, R = 10 кОм, К-сть обертів = 28, Підтип = багатоооборотний, Тип монт. = Вивідний в одну лінію, Р, Вт = 0,5, Точ, % = 10, Габ розм, мм = 10 x 9,5 x 4,8, Розт. рег. ел. = збоку, ТКО, ppm/°C = 100, Тексп, °С = -55...+125,... Група то