T910Y-500K
T910Y-500K SR PASSIVES
SR_Passives-T910.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 500kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 500kΩ
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Potentiometer standard - inch: 3/8"
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Terminal pitch: 2.5x2.5mm
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Number of mechanical turns: 28
Engineering PN: 64W; 67W; 3296Y; T93YB
Operating temperature: -55...125°C
Control: vertical
Mechanical durability: 200 cycles
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 500kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 500kΩ, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Potentiometer standard - inch: 3/8", Temperature coefficient: 100ppm/°C, Terminal pitch: 2.5x2.5mm, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Number of mechanical turns: 28, Engineering PN: 64W; 67W; 3296Y; T93YB, Operating temperature: -55...125°C, Control: vertical, Mechanical durability: 200 cycles.