T910Z-100K
T910Z-100K SR PASSIVES
SR_Passives-T910.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear
Mounting: THT
Resistance: 100kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Kind of potentiometer: multiturn
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 2.5x2.5mm
Potentiometer standard - inch: 3/8"
Number of mechanical turns: 28
Mechanical durability: 200 cycles
Track material: cermet
Engineering PN: 64W; 67W; 3296Z; T93XB
Control: horizontal
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 100kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear, Mounting: THT, Resistance: 100kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Kind of potentiometer: multiturn, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Operating temperature: -55...125°C, Terminal pitch: 2.5x2.5mm, Potentiometer standard - inch: 3/8", Number of mechanical turns: 28, Mechanical durability: 200 cycles, Track material: cermet, Engineering PN: 64W; 67W; 3296Z; T93XB, Control: horizontal.