T910Z-20K
T910Z-20K SR PASSIVES
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 20kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear
Resistance: 20kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Terminal pitch: 2.5x2.5mm
Mechanical durability: 200 cycles
Engineering PN: 64W; 67W; 3296Z; T93XB
Track material: cermet
Control: horizontal
на замовлення 450 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 20kΩ; 500mW; THT; ±10%; linear, Resistance: 20kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Terminal pitch: 2.5x2.5mm, Potentiometer standard - inch: 3/8", Number of mechanical turns: 28, Mechanical durability: 200 cycles, Engineering PN: 64W; 67W; 3296Z; T93XB, Track material: cermet, Control: horizontal.