Продукція > KYOCERA AVX > TACL475K006XTA
TACL475K006XTA
TACL475K006XTA KYOCERA AVX
TAC.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V 0603
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5Ohm
Manufacturer Size Code: L
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 3500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TACL475K006XTA - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, TACmicrochip®, 4.7 µF, 6.3 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 10%, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 0.85mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 7.5ohm, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Kapazität: 4.7µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: 58mA, Produktpalette: TACmicrochip TAC Series, Hersteller-Größencode: L, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TACL475K006XTA TACL475K006XTA Виробник : KYOCERA AVX 3673883.pdf Description: KYOCERA AVX - TACL475K006XTA - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, TACmicrochip®, 4.7 µF, 6.3 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 10%
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 0.85mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608]
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 7.5ohm
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 4.7µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 58mA
Produktpalette: TACmicrochip TAC Series
Hersteller-Größencode: L
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 367 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
TACL475K006XTA TACL475K006XTA Виробник : KYOCERA AVX TAC.pdf Description: KYOCERA AVX - TACL475K006XTA - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 4.7 µF, 6.3 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 10%, 7.5 ohm, L
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 0.85mm
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 4.7µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 58mA
Hersteller-Größencode: L
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 500 шт:
TACL475K006XTA TACL475K006XTA Виробник : KYOCERA AVX TAC.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: L
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Мінімальне замовлення: 3
TACL475K006XTA TACL475K006XTA Виробник : KYOCERA AVX TAC.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 4.7uF 10% 0603 ESR= 7.5 Ohm
на замовлення 821 шт:
Мінімальне замовлення: 3
TACL475K006XTA TACL475K006XTA Виробник : KYOCERA AVX TAC.pdf Description: KYOCERA AVX - TACL475K006XTA - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, TACmicrochip®, 4.7 µF, 6.3 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 10%
Produkthöhe: 0.85mm
Kapazitätstoleranz: ± 10%
isCanonical: Y
Produktlänge: 1.6mm
Kapazität: 4.7µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 58mA
Produktbreite: 0.85mm