Продукція > KYOCERA AVX > TAJA105K050RNJ
TAJA105K050RNJ
TAJA105K050RNJ KYOCERA AVX
4425510.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - TAJA105K050RNJ - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 1 µF, 50 V, 1206 [Metrisch 3216], ± 10%, 6.6 ohm, A
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.6mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 6.6ohm
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 50V
Rippelstrom: 107mA
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 945 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAJA105K050RNJ - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 1 µF, 50 V, 1206 [Metrisch 3216], ± 10%, 6.6 ohm, A, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.6mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1206 [Metrisch 3216], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 6.6ohm, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: 107mA, Produktpalette: TAJ Series, Hersteller-Größencode: A, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAJA105K050RNJ TAJA105K050RNJ Виробник : KYOCERA AVX 4425510.pdf Description: KYOCERA AVX - TAJA105K050RNJ - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 1 µF, 50 V, 1206 [Metrisch 3216], ± 10%, 6.6 ohm, A
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.6mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1206 [Metrisch 3216]
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 50V
Rippelstrom: 107mA
Produktpalette: TAJ Series
Hersteller-Größencode: A
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 945 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
TAJA105K050RNJ TAJA105K050RNJ Виробник : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 1uF 50V A CASE 10%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 6.6 Ohm 125°C T/R
Мінімальне замовлення: 268
Мінімальне замовлення: 15
TAJA105K050RNJ Виробник : AVX TAJ.pdf SMD
товару немає в наявності
TAJA105K050RNJ TAJA105K050RNJ Виробник : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 1UF 10% 50V 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
товару немає в наявності
TAJA105K050RNJ TAJA105K050RNJ Виробник : Kyocera AVX TAJ.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 50V 1uF 10%
TAJA105K050RNJ TAJA105K050RNJ Виробник : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 1uF; 50VDC; SMD; A; 1206; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
ESR value: 6.6Ω