TAP105K020SCS
TAP105K020SCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 1UF 10% 20V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 20 V
на замовлення 3738 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP105K020SCS - TANTALUM CAPACITOR, 1UF, 20V, 10 OHM, 0.1, RADIAL, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 0, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial Leaded, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: 0, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 10ohm, Produktlänge: 0, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Spannung (DC): 0, Rippelstrom: 0, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 0, Kondensatoranschlüsse: PC Pin, Betriebstemperatur, max.: 125°C, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP105K020SCS TAP105K020SCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20V 1uF 10% ESR=10 O hm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
TAP105K020SCS TAP105K020SCS Виробник : KYOCERA AVX 1995917.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP105K020SCS - TANTALUM CAPACITOR, 1UF, 20V, 10 OHM, 0.1, RADIAL
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 0
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial Leaded
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 2.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 0
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 10ohm
Produktlänge: 0
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 0
Rippelstrom: 0
Produktpalette: TAP Series
productTraceability: No
Produktdurchmesser: 0
Kondensatoranschlüsse: PC Pin
Betriebstemperatur, max.: 125°C
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 525 шт:
Мінімальне замовлення: 16
TAP105K020SCS TAP105K020SCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 1uF; 20VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 2.5mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 20V DC
Manufacturer series: TAP
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1µF
Terminal pitch: 2.5mm
Type of capacitor: tantalum
Мінімальне замовлення: 9
TAP105K020SCS TAP105K020SCS Виробник : AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20V 1uF 10% ESR=10 Ohm