TAP105K025CCS
TAP105K025CCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 25 V
на замовлення 2180 шт:
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP105K025CCS - Tantalkondensator, 1 µF, 25 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 10 ohm, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 8.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 10ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Spannung (DC): 25V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (17-Dec-2015).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP105K025CCS TAP105K025CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 25V 1uF 10% ESR=10 O hm
на замовлення 651 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
TAP105K025CCS TAP105K025CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP105K025CCS - Tantalkondensator, 1 µF, 25 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 10 ohm
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 8.5mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 10ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 25V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TAP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: -
Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
на замовлення 322 шт:
Мінімальне замовлення: 18
TAP105K025CCS TAP105K025CCS Виробник : AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 25V 1uF 10% ESR=10 Ohm
TAP105K025CCS TAP105K025CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 1uF; 25VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 5mm
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAP
Terminal pitch: 5mm