TAP106K010CCS
TAP106K010CCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 10uF; 10VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 5mm
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 10V DC
Tolerance: ±10%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAP
Terminal pitch: 5mm
на замовлення 887 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP106K010CCS - Tantalkondensator, 10 µF, 10 V, ± 10%, PC-Pin, 5 mm, 5 ohm, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 10mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 5ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 10µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: PC-Pin, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (17-Dec-2015).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP106K010CCS TAP106K010CCS Виробник : Kyocera AVX tap.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 10V 10uF 10% ESR=5 O hm
на замовлення 579 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
TAP106K010CCS TAP106K010CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP106K010CCS - Tantalkondensator, 10 µF, 10 V, ± 10%, PC-Pin, 5 mm, 5 ohm
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 10mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 5ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 10µF
Spannung (DC): 10V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TAP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: -
Kondensatoranschlüsse: PC-Pin
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
на замовлення 26 шт:
Мінімальне замовлення: 18
TAP106K010CCS TAP106K010CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V