TAP106K010SCS
TAP106K010SCS Kyocera AVX
tap-3165393.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 10V 10uF 10% ESR=5 O hm
на замовлення 6087 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP106K010SCS - TANTALUM CAPACITOR, 10UF, 10V, 5 OHM, 0.1, RADIAL, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 8.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial Leaded, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 5ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 10µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 5mm, Kondensatoranschlüsse: PC Pin, Betriebstemperatur, max.: 125°C, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP106K010SCS TAP106K010SCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
TAP106K010SCS TAP106K010SCS Виробник : KYOCERA AVX 1995917.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP106K010SCS - TANTALUM CAPACITOR, 10UF, 10V, 5 OHM, 0.1, RADIAL
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 8.5mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial Leaded
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 2.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 5ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 10µF
Spannung (DC): 10V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TAP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: 5mm
Kondensatoranschlüsse: PC Pin
Betriebstemperatur, max.: 125°C
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 139 шт:
Мінімальне замовлення: 14
TAP106K010SCS TAP106K010SCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 10uF; 10VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 2.5mm
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 10V DC
Tolerance: ±10%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAP
Terminal pitch: 2.5mm