TAP106K050CCS
TAP106K050CCS KYOCERA AVX Components
tap.pdf
Виробник: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 10uF 50V 10% (8 X 13mm) Radial 5mm 1.6 Ohm 125°C Bulk
на замовлення 105 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP106K050CCS - Tantalkondensator, 10 µF, 50 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 1.6 ohm, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 13mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.6ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 10µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP106K050CCS TAP106K050CCS Виробник : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 50V 10uF 10% ESR=1.6 Ohm
на замовлення 63 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
TAP106K050CCS TAP106K050CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.6Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: J
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Мінімальне замовлення: 3
TAP106K050CCS TAP106K050CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP106K050CCS - Tantalkondensator, 10 µF, 50 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 1.6 ohm
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 13mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.6ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 10µF
Spannung (DC): 50V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TAP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: -
Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 372 шт:
Мінімальне замовлення: 4
TAP106K050CCS TAP106K050CCS Виробник : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 10uF 50V 10% (8 X 13mm) Radial 5mm 1.6 Ohm 125°C Bulk
на замовлення 59 шт:
Мінімальне замовлення: 59
на замовлення 108 шт:
Мінімальне замовлення: 54
TAP106K050CCS TAP106K050CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 10uF; 50VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 5mm
Type of capacitor: tantalum
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAP
Terminal pitch: 5mm
на замовлення 32 шт:
Мінімальне замовлення: 2