TAP107K020CCS
TAP107K020CCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.354" Dia (9.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: N
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 20 V
на замовлення 248 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TAP107K020CCS - Tantalkondensator, 100 µF, 20 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 0.6 ohm, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 16mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: -, rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.6ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 20V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TAP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 9mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP107K020CCS TAP107K020CCS Виробник : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20V 100uF Radial ESR =600mOhms 10%
на замовлення 852 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
TAP107K020CCS TAP107K020CCS Виробник : KYOCERA AVX tap.pdf Description: KYOCERA AVX - TAP107K020CCS - Tantalkondensator, 100 µF, 20 V, ± 10%, Radial bedrahtet, 5 mm, 0.6 ohm
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 16mm
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.6ohm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 20V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: 9mm
Betriebstemperatur, max.: 125°C
на замовлення 955 шт:
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 16mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: -
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
Anschlussabstand: 5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 20V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TAP Series
Produktdurchmesser: 9mm
Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 955 шт:
TAP107K020CCS TAP107K020CCS Виробник : AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20V 100uF 10% ESR=600 mOhms