Продукція > CUI DEVICES > TB007-508-21BE
TB007-508-21BE
TB007-508-21BE CUI DEVICES
tb007-508.pdf
Виробник: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 21 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 16A/Contact
Написати відгук
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 21; angled 90°, Body colour: blue, Type of connector: PCB terminal block, Electrical mounting: screw terminal; THT, Contacts pitch: 5.08mm, Current rating: 18A, Number of pins: 21, Wire size: 24AWG...12AWG, Rated voltage: 0.25kV, Spatial orientation: angled 90°.
Інші пропозиції TB007-508-21BE
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TB007-508-21BE Виробник : CUI Devices tb007-508.pdf Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 21
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
товару немає в наявності
TB007-508-21BE TB007-508-21BE Виробник : CUI Devices tb007_508-1550621.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 21 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB007-508-21BE TB007-508-21BE Виробник : Same Sky tb007-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 21 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB007-508-21BE Виробник : Same Sky tb007-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 21; angled 90°
Body colour: blue
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: screw terminal; THT
Contacts pitch: 5.08mm
Current rating: 18A
Number of pins: 21
Wire size: 24AWG...12AWG
Rated voltage: 0.25kV