Продукція > CUI DEVICES > TB008A-508-17BE
TB008A-508-17BE CUI Devices
tb008a-508.pdf
Виробник: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board
Positions Per Level: 17
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Написати відгук
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board, Positions Per Level: 17, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 16 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Інші пропозиції TB008A-508-17BE
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TB008A-508-17BE TB008A-508-17BE Виробник : Same Sky tb008a-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , 45, 17 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
товару немає в наявності
TB008A-508-17BE Виробник : Same Sky tb008a-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 24A; 250V; PIN: 17; angled 45°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 24A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 17
Spatial orientation: angled 45°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Wire size: 24AWG...12AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm